I samarbete med Comviq så åker Clara & Keyyo på en galen resa till Japan! I fem avsnitt kommer de att få uppleva Japan genom tips från Karim & Krister. I dagens avsnitt ska de få testa på sushi, men det blir inte riktigt som de tänkt…
#välkommentilljapan
Claras kanal: https://www.youtube.com/tahultsbarn
Keyyos kanal: https://www.youtube.com/user/VeryCoolNinja
TÄVLING
Ta en bild eller screenshot av tävlingsmomentet i avsnittet och ladda upp den på Instagram med en motivering varför du vill vinna en iPhone 7 med Comviq Fastpris Mini-abonnemang i ett helt år. Följ Comviq på Instagram och använd #välkommentilljapan och @comviq för att delta i tävlingen.
TÄVLINGSVILLKOR
Genom att ladda upp din bild på Instagram och tagga den #välkommentilljapan och @comviq godkänner du ditt deltagande i tävlingen, våra tävlingsvillkor samt användarvillkoren för Instagram.
Tävlingen anordnas av Splay AB och pågår den 6/10-13/11, 2016 på Instagram. Du måste ha ett öppet Instagram-konto för att kunna delta i tävlingen.
En jury utser en vinnare per avsnitt bland de som tävlat enligt tävlingsbeskrivningen. Bidragen bedöms efter originalitet, kreativitet, känsla och relevans till temat. Totalt fem personer vinner ett Comviqs Fastpris Mini-abonnemang i ett helt år (värde ca 1140 kr.) Efter det sjätte avsnittet, ett Best of-avsnitt, utses ytterligare en vinnare bland samtliga bidrag under seriens gång, vilken vinner en iPhone 7 med Comviq Fastpris Mini i ett helt år (värde ca 8630 kr). Utlandssamtal, betal-samtal samt SMS-köp ingår inte. Används dessa tjänster så läggs det på kommande faktura.
Vinnarna meddelas via en kommentar från @splaysverige direkt på Instagrambilden eller via ett direktmeddelande på Instagram. Vinnarna kan även komma att presenteras på Comviqs Facebook och Instagram en vecka efter det att varje avsnitt publicerats under oktober och november 2016.
För att kunna ta del av ditt pris måste du kontakta Splay på mailadressen: [email protected] och uppge namn, adress och telefonnummer. Om vinnaren inte har kontaktat Splay inom två dygn förbehåller vi oss rätten att utse en annan vinnare. Vinsterna kan inte bytas mot kontanter, varor eller andra tjänster. Eventuell vinstskatt betalas av vinnaren. Du behöver vara folkbokförd i Sverige och vara minst 18 år eller ha målsmans tillstånd för att delta i tävlingen.
Splay AB förbehåller sig rätten att utesluta och ta bort bidrag ur tävlingen utan att meddela upphovsmannen om bidraget bedöms vara olagligt, stötande eller på annat sätt etiskt eller moraliskt opassande eller strider mot någon av Splays policys.
Jag hittar inget "avsnitt 3". Finns det inget?
Vad är det för låt som spelas 4:22?
Är inte Clara vegetarian??
4.25 var är alla BTS FANS?
AH mina boys var dödliga där
Jag har set Keyo City gross i Värnamo
Asså, det här lät mycket knäppare och roligare på TSKNAS, men rätt skoj ändå 😀
Kan ni inte testa att äta hund?;)
1.12 brevid clara
Har en iPhone 7 redan
Den bästa serien????????????????
Wow skummaste jag någonsin sätt!!!
Han är helt konstig!!
#Theovolff
4:25 BTS på en billboard <3
uda rästurang
Bästa avsnittet någonsin ???????
1:12 vafan gör tjejen till vänster???
Jag kollar på alla avsnitt om och om igen så bra serie
Hur många gånger sa dom smakprov ??
Kan vi prata om tjejens ansikte 1:12 ???
Fett bra serie ly
4:25 jag ser bts ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Den restaurangen vill jag äta på någon gång
Tycker synd om fiskarna som blir dödade sådär
omg restauranten. vad knäppa de är
Vad heter låten vid 3:53 ?
Hur gick de?
manen va rolig menyn
mums sushi
Shit, dör så jäkla kul!!!
Jag haaaaaaatar också fisk????☺️☹️????
klara och keyyo i en video kan det bli bättre. ?☺?
Hahah KRURRA xD
marian och aminata
marian och aminata
marian och aminata
sletengsgatan23b
Altså en utav de bästa sakerna som finns är ändå Keyyos engelska??❤❤ "Fishpins" HAHAHAH dööör???❤
,
xd
Så rolig video
Vit fisk är vadå!?
Gilla om du tittar över 1 visning
OMG Cloutra
Clara har elefant halsbandet som hon hade i Indien?
Asså har dom aldrig sett en fisk blivit "rensad/dödad" dom blev ju typ as rädda ????
Jag är kvarts Japan och äter suchi ofta. Och vi köper ej förtiga utan vi gör alltid hemma
Vad vill du att jag ska kommentera ❤️❤️❤️❤️??ly
Clara drack ur en mixer ??
Håller på att se alla avsnitt älskar verkligen den här serien.
Tycker man kan sätta ihop alla delarna och fixa till en komedifilm???